اسبران

تب اسب پوتوماک

پنج‌شنبه 28 آبان 1400

 

تب اسب پوتوماک باعث ایجاد کولیک خفیف، تب، اسهال، افسردگی و از دست دادن اشتها در اسب ها در تمام سنین میشود. همچنین باعث سقط جنین در مادیان های باردار نیز میشود.

تب اسب پوتوماک توسط Neorickettsia risticii ایجاد می‌شود. این بیماری اغلب در بهار، تابستان و اوایل پاییز دیده می شود. در سال ۱۹۷۹ به عنوان بیماری که اسب های ساکن در شرق ایالات متحده در نزدیکی رودخانه پوتوماک را تحت تاثیر قرار می دهد، توصیف شد. این بیماری از آن زمان در مکان های مختلف جغرافیایی دیگر در ایالات متحده و کانادا شناسایی شده است. این بیماری فصلی بوده و در فصل‌های ذکر شده در مناطق معتدل رخ می دهد.

این بیماری در کرم های تختی که در حلزون های آبزی ایجادمیشود شناسایی شده است و اسب ها ممکن است در صورت خوردن آب به این بیماری مبتلا شوند. اسب های مبتلا همچنین ممکن است علائمی از التهاب لامینیت داشته باشند. در این صورت سریع با دامپزشک تماس بگیرید. هرچند واکسیناسیون ممکن است به طور کامل در برابر عفونت محافظت نکند اما اگر اسب در معرض ابتلا باشد می تواند از شدت آن بکاهد.

گالری تصاویر

مقالات مرتبط

مکان های پرخطر برای اسب ها

محدوده دید اسب ها

معرفی چند فیلم برای دوستداران اسب

اسبران

لورم ایپسوم یا طرح‌نما (به انگلیسی: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. لورم ایپسوم یا طرح‌نما (به انگلیسی: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود

دریافت لینک دانلود

دانلود اپلیکیشن

android app
دانلود برای اندروید
android app
دانلود برای آیفون